TFI Capital Partners inwestuje w symulator czołgów

Gra „Total Tank Simulator” („TTS”) pozyskała 0,5 mln złotych na rozwój i marketing produktu.

MICHAŁ DUSZCZYK, www.rp.pl (2017-06-07)

To następstwo umów podpisanych między innymi przez QubicGames oraz TFI Capital Partners. Ich efektem będzie wprowadzenie jeszcze w br. studia Noobz from Poland (właściciel „Total Tank Simulator”) na rynek NewConnect. Noobz to spółka powiązana z grupą QubicGames. Debiut poprzedzi emisja akcji, która zostanie przeprowadzona po światowej premierze gry.

– Umowa o której dzisiaj poinformowaliśmy jest wieloetapowa i dosyć skomplikowana. W uproszczeniu na jej końcowym etapie będziemy kilkunastoprocentowym udziałowcem spółki notowanej na NewConnect, mającej świetny produkt i pracującej nad kolejnymi projektami o globalnym zasięgu, co realnie przełoży się na wartość QubicGames- podkreśla Jakub Pieczykolan, prezes QubicGames.

Noobz from Poland jeszcze w tym roku ma trafić na NewConnect. Jakub Pieczykolan tłumaczy, że współpraca z Capital Partners, poza pozyskaniem istotnego finansowania, umożliwi Noobz from Poland wejście na NewConnect tzw. szybką ścieżką, na bazie należącej wcześniej do Capital Partners spółki publicznej Plantator. Na mocy zawartych umów stała się ona właścicielem 100% udziałów spółki Noobz PL i w najbliższych tygodniach zmieni nazwę na Noobz from Poland. – To dla nas historyczny dzień. Udało nam się pozyskać środki na marketing „TTS”, a jednocześnie mamy w perspektywie debiut na giełdzie i możliwość pozyskania finansowania na nasze kolejne pomysły – komentuje Jarosław Kotowski, prezes i współwłaściciel Noobz from Poland.

„TTS” jest jednym z najbardziej oczekiwanych symulatorów walk pancernych z czasów drugiej wojny światowej. Gra zostanie wydana na komputery i konsole. – W ubiegłym roku gra przeszła tzw. proces GreenLight na platformie Steam z jednym z najlepszych wyników w historii. Filmiki z gry w wersji pre-alpha osiągnęły ponad 14 mln odsłon na YouTube, a w demo gry zagrało kilkaset tysięcy graczy, z czego ponad 100 tys. zarejestrowało się i otrzymało demo poprzez stronę Noobz from Poland – tłumaczy Kotowski.

Premiera gry w wersji PC przewidywana jest na wrzesień br.

QubicGames to notowany na NewConnect wydawca gier i studio developerskie, które tworzy gry na konsole Sony, Xbox One, Nintendo Switch oraz komputery.

www.rp.pl (2017-06-07)

http://www.rp.pl/Telekomunikacja-i-IT/306079938-TFI-inwestuje-w-symulator-czolgow.html/Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Capital Partners S.A., ul. Królewska 16 / 00-103 Warszawa
nr KRS: 0000258883 / NIP: 7010027837, REGON: 140606412 / kapitał zakładowy 659.820,00 zł
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) 2015

Projekt: Vertes.pl
Realizacja: Agave.pl